تبلیغات
بازار فایل صدسو - تحقیق رادیو شیمی و پزشکی هسته ای

بازار فایل صدسو

دوشنبه 2 اسفند 1395

تحقیق رادیو شیمی و پزشکی هسته ای

نویسنده: صد سو   

تحقیق رادیو شیمی و پزشکی هسته ای

 • تحقیق رادیو شیمی و پزشکی هسته ای
  تحقیق رادیو شیمی و پزشکی هسته ای دسته: علوم پایه
  بازدید: 2 بار
  فرمت فایل: zip
  حجم فایل: 78 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 40

  تحقیق رادیو شیمی و پزشکی هسته ای(وردپاورپوینت)

  قیمت فایل فقط 12,500 تومان

  خرید

  تحقیق رادیوشیمی و شیمی هسته ای (ورد+پاورپوینت)

  این تحقیق دارای یک فایل ورد(قابل ویرایش و با توضیحات کاملتر) در 40 صفحه با موضوع رادیو شیمی و پزشکی هسته ای و یک فایل پاورپوینت با 35 اسلاید به همرا تصاویر مربوط می باشد.

  چکیده

  دراین پروژه به معرفی بخشی از تاریخچه و رابطه رادیو شیمی و شیمی هسته ای پرداخته شده. اكتشافات  مواد رادیواكتیویته و ایزوتوپها که پرسشهای جدیدی را درباره ساختمان اتمها  مطرح كرده است. پرسشهایی از هسته اتمی  وذرات پر انرژی آلفا، بتا، نوترونها، پرتوهای گاما میزان مضرات و نفوذ این ذرات وهمچنین کاربرد واستفاده اورانیوم درصنعت مطرح شده است.تولید و توزیع اورانیوم وپسمان یا زباله هسته‌ای از مرحله معدن کاری اورانیم و توریم وپسمان دارای اکتیویته متوسط و یا نسبتا بالا ومبحث رادیو دارو یا دارویی هسته ای یا رادیو فارماکولوژی که روش دارویی خاصی است با ترکیبات، آزمایش یا تزریق مناسب رادیودار که به مریض ارتباط دارد. پزشکی هسته ای که  یک شاخه از پزشکی است که از تشعشع برای تشخیص و درمان بیماری استفاده می کند. تیرویید، ریه، استخوان و قلب و بسیاری از دیگر اعضای بدن، براحتی قابل عکسبرداری هستند و بی نظمی در آنها قابل آشکارسازی است. و مبحثی از رادیو درمانی که در برخی شرایط درمانی، برای نابودی و یا ضعیف کردن سلول های غیر عادی پرتو درمانی مفید است. رادیو ایزوتوپی که پرتو را تولید می کند می تواند در عضو مورد نظر جاگذاری شود .دربسیاری موارد ، اشعه بتا است که باعث نابودی سلول های نامطلوب می شود.رادیوتراپی کوتاه مدت ، به براچی تراپی معروف است و در حال تبدیل شدن به اصلی ترین روش درمانی است.و همچنین در این تحقیق به عوارض ناشی از رادیو درمان و و برخی سوالات در زمینه پزشکی هسته ای نیز پرداخته شده است.

  فهرست مطالب

  رابطه بیین شیمی هسته ای و رادیو شیمی

  نوترون و ایزوتوپ

  اتم های ناپایدار

  تابش های طبیعی خطرناک

  انواع اورانیوم در صنعت

  ترکیبات اورانیوم

  تجزیه رادیواکتیو

  غنی سازی اورانیوم

  سانتیوفیوژ چیست

  زباله های هسته ای

  بخش پزشکی هسته ای و رادیو داروها

  رادیو دارو

  ردیاب های رادیو دارویی

  آزمایش تشخیص غیر زنده

  کاربردهای درمانی تشعشع

  رادیو ایزوتوپ های محصول راکتور

  روش های تشخیصی در پزشکی هسته ای

  پوزیترون نشری چیست

  رادیو داروهای تشخیصی

  مسمومیت رادیو ایزوتوپ

  ضایعات رادیو ایزوتوپ ها

  سوالات رایج در بخش پزشکی هسته ای

  عوارض کوتاه مدت رادیو تراپی و درمان

  رادیوتراپی و اختلالات حلق و حنجره و اختلالات ادراری و مثانه

  مقدمه

  رابطه بین شیمی هسته ای و رادیوشیمی

  شیمی هسته ای به پدیده های که ویژگی شیمیایی دارند و هسته اتم مستقیما در آنها شرکت دارند اطلاق می شود . رادیوشیمی مجموعه پدیده ها و واکنشهایی که بر اثر پرتو تابیده از هسته اتم روی می دهد را شامل می شود. در اینجا خود هسته مستقیما نقشی ندارد. شیمی هسته ای در واقع بخشی از شیمی فیزیک است که رادیوشیمی یکی از انشعابات آن است و در قالب مطالعات شیمیایی رادیواکتیویته بیان می شود.رادیوشیمی یکی از شاخه های رشته شیمی است که پس از کشف رادیواکتیویته پدید آمد و دریافتند که رادیواکتیویته بجز اثرات فیزیکی ، تاثیرات شیمیایی نیز دارد.

  امروزه واژه رادیوشیمی مجموع مفاهیم و بخشهای زیر را در بر می گیرد:

  بررسی خواص شیمیایی و فیزیکی رادیونوکلئیدها ، عناصر و ترکیبات رادیواکتیو

  یافتن روش مناسب برای شناسایی ، جداسازی و تغلیظ عناصر

  پژوهش در تغییرات هسته ای

  استفاده از اورانیوم به شکل اکسید طبیعی آن به سال 79 میلادی بر می گردد یعنی زمانی که این عنصر برای اضافه کردن رنگ زرد به سفال لعابدار استفاده شد (شیشه زرد با یک در صد اورانیوم در نزدیکی ناپل ایتالیا کشف شده است.)
  کشف این عنصر به شیمیدان آلمانی به نام مارتین هنریچ کلاپرس اختصاص داده شد که در سال 1789 اورانیوم را به صورت قسمتی از کانی که آن را pitchblende نامید کشف شد. نام این عنصر بر اساس سیاره اورانوس که هشت سال قبل از آن کشف شده بود برگزیده شد .این عنصر در سال 1841 به صورت فلز جداگانه توسط eugne melchior peligot استفاده شد.
  در سال 1896 Henri Becquerel فیزیکدان فرانسوی برای اولین بار به خاصیت رادیو اکتیویته آن پی برد.
  در پروژه Manhattan نامهای Tuballoy و Oralloy برای اورانیوم طبیعی و اورانیوم غنی شده بکار برده شد. این اسامی هنوز نیز برای اورانیوم غنی شده و اورانیوم طبیعی بکار برده میشوند.
  در آغاز قرن بیستم تفحص و جستجو برای یافتن معادن رادیو اکتیو در ایالات متحده آغاز شد. منابع رادیوم که حاوی کانی های اورانیوم نیز بودند برای استفاده آنها در رنگ ساعت های شب نما و دیگر ابزار جستجو شدند. در طی جنگ جهانی دوم اورانیوم از نظر اهداف دفاعی اهمیت پیدا کرد. در سال 1943 Union Mines Development Corporation کنگره ای را در کلرادو به منظور استفاده ارتش از قدرت اتمی در پروژه Manhattan تشکیل داد.
   در دهه 1960 ملزومات ارتش تزلزل یافت و در اواخر سال 1970دولت برنامه تهیه اورانیوم خود را کامل کرد. همزمان با همین مساله بازار دیگری بوجود آمد که درواقع همان کارخانه های نیروگاه های هسته ای اقتصادی بود.

  نوترون و ایزوتوپ

  اكتشافات  مواد رادیواكتیویته و ایزوتوپها پرسشهای جدیدی را درباره ساختمان اتمها  مطرح كرد و پرسشهایی كه هسته اتمی را در بر می‌گرفت.  در سال 1919 رادرفورد دریافت كه وقتی گاز نیتروژن با ذرات حاصل از بیسموت 214 بمباران می‌شود، ذرات سریعی تولید می گردد که می ‌تواند بیشتر از خود ذرات آلفای بیسموت در گاز سیر كند. رادرفورد نتیجه گرفت كه یك ذره  می‌تواند موجب فروپاشی مصنوعی هسته نیتروژن شود كه یكی از محصولات فروپاشی آن پروتون باشد. لیكن این فرایند به آسانی صورت نمی‌گیرد. نتایج تجربی نشان داد كه تقریباً از هر یک میلیون ذره   كه از میان گاز عبور می‌كند فقط یك پروتون تولید می‌شود. در سال 1920 رادرفورد اظهار داشت كه پروتون درون هسته ممكن است دارای یك الكترون باشد و در چنین صورتی این الكترون چنان محكم به آن بسته شده كه یك ذره خنثی ایجاد كرده است. رادرفورد حتی برای این ذره فرضی و خنثی نام نوترون را پیشنهاد كرد.درنتیجه درون هر اتم می توان سه ذره ریز پیدا کرد: پروتون، نوترون و الکترون...

  قیمت فایل فقط 12,500 تومان

  خرید

  برچسب ها : تحقیق رادیو شیمی و پزشکی هسته ای , نوترون و ایزوتوپ،تحقیق رادیوشیمی و پزشکی هسته ای،فایل پاور پوینت رادیو شیمی،فروپاشی اورانیوم،مسمومیت رادیو ایزوتوپ،عوارض رادیو تراپی درمانی،رادیو داروها و درمان هسته ای،پوزیترون نشری یا پت،درمان با تشعشعات هسته ای،ردیاب های رادیو دارویی،زباله های هسته ای،درمان هسته ای بیماری ها،تجزیه رادیو اکتیو

نظرات() 
http://connieabaloz.jimdo.com
چهارشنبه 18 مرداد 1396 03:45 ب.ظ
Useful information. Lucky me I found your site unintentionally,
and I am shocked why this twist of fate
did not happened in advance! I bookmarked it.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :